Alžírsko o tři body mimo Dětské fotbalové dres Real Madrid zambijské

Alžírsko udělalo obrovský krok k dosažení Světového poháru v roce 2010 v Jižní Africe tím, že v sobotu porazil Zambii 2-0 v Chililabombwe.

Glasgow Rangers obránce Madjid Bougherra dal ‚Desert Foxes‘ do čela v 21 minut a veterán střední záložník Rafik Saidi z francouzského klubu Lorient chytil druhý s 66 minut pryč.

Vítězství zvedl Alžírsko o tři body mimo Dětské fotbalové dres Real Madrid zambijské „měděné kuličky“ na vrcholu skupiny C na půli cesty finální kvalifikační fáze pro první světový pohár, který se uskuteční v Africe.

Rwandy a vládnoucí africké šampiony Egypta, kteří mají jeden bod každý, se sejdou 5. července v káhirském zápase, který se tento týden oddal účasti „faraonů“ v Konfederačním poháru v Jižní Africe.

Alžírsko má ve srovnání se Zambií a Rwandou domácí výhodu Fotbalové Dresy pro děti ve dvou ze svých zbývajících tří setů a pokud budou pokračovat ve své dobré podobě a vyhrát oba, zvýší jejich počet o 13 bodů.

To by opustilo Egypt potřebu vyhrát své čtyři přípravky – včetně jednoho doma k „Foxes“ – jen aby skončil úroveň na místech s Alžírskem a vidět první místo se vyrovnal rozdílem gólu.

Tyto čtyři výlety zahrnují návštěvy Rwandy a Zambie, takže špatný záznam z egyptského Světového poháru, který se dostal do finále jen jednou, protože kvalifikace byla zavedena v Africe před 49 lety, zdá se, že bude pokračovat.