Několik polemických vět. O Petrželovi a místním skrytém rasismu a o mediální sektě Svědků Trpišovského

V poslední době jsem si v médiích přečetl hned několik zajímavých názorů na fotbalové události z poslední doby, které mě donutily, abych na ně polemicky zareagoval.

Několik polemických vět. O Petrželovi a místním skrytém rasismu a o mediální sektě Svědků Trpišovského
Už o tom na tomto místě psal kolega Tomáš Benda, ale ještě jednou z poněkud jiného úhlu. Jak známo, nový trenér Fastavu Zlín Vlastimil Petržela se po nedělním ligovém utkání s Plzní (0:1) vyjádřil na kameru poněkud nešťastně, když na otázku, zda šlo zabránit gólu Daniela Koláře, řekl na adresu zlínského obránce Jonathana Kabasele Bijiminea původem z Francie: „No jasně, tam byla hrubá chyba toho černocha.“ Tohle označení fotbalisty tmavé pleti se dotklo i některých hráčů z jiných klubů.

„Jsem opravdu překvapený, jak může trenér svého hráče nazvat negrem?“ reagoval na něj například na svém instagramovém profilu Joel Ngandu Kayamba, hráč druholigových Pardubic.

Fastav Zlín v čele se svým manažerem a bývalým internacionálem Zdeňkem Grygerou poté vydal tiskovou zprávou, v níž se proti nařčení z rasismu ohradil: „Musíme se však ohradit proti nařčení z rasismu. Trenér A-týmu Vlastimil Petržela hodnotil utkání bezprostředně v emocích a nešikovně tak zvolil toto označení pro hráče Bijiminea.“

Vítejte v našem blogu, abyste dostali další novinky o Levné fotbalové dresy.

Březen 26, 2018

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *